اختصاص ۵ میلیارد ریال وام اشتغال خانگی برای خانواده زندانیان

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز در خصوص توانمندسازی خانواده زندانیان گفت: از وظایف این انجمن کمک به زندانیان و خانواده های آنان، بازسازی شخصیت و اصلاح و ارشاد زندانیان، کمک در جهت اشتغال خانواده آنان، کمک به آموزش و مهارت های حرفه ای به خانواده زندانیان و سایر امور مربوط به توانمندسازی خانواده هاست. لذا رساندن این خانواده ها به استقلال مالی از طریق جلب مشارکت موسسات با هدف کاهش آسیب های اجتماعی از جمله برنامه های انجمن در سال جاری است.
وی افزود: در همین راستا انجمن حمایت جهت ایجاد اشتغال خانگی توافقاتی را با بانک رسالت و بانک ملی انجام داده و در آن مقرر شده بانک های مذکور جهت حمایت از تولید صنایع دستی خانواده های زندانیان اقدام به اعطای وام قرض الحسنه ۲۰ میلیون ریالی کنند.
منتظر با بیان این که خانواده زندانی در ارتکاب جرم سرپرست خانواده هیچ نقش و گناهی نداشته گفت: متاسفانه خانواده زندانی بیشتر از خود زندانی با دشواری و مشکلات روبروست و وظیفه انجمن ها در مواجهه با این مساله صرفاً پرداخت مستمری ماهانه و کمکهای نقدی و کالا نیست بلکه اجرای برنامه های آموزشی و توانمندسازی در راستای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی از اقداماتی است که لازم است انجمنها در اولویت کار خود قرار دهند.
وی خاطرنشان کرد: بانک رسالت با اختصاص یک میلیارد ریال و بانک ملی نیز با اختصاص ۴ میلیارد ریال اعطای وام جهت اشتغال خانگی خانواده های زندانیان موافقت نموده است.

سهیلا، مادر فداکار

سهیلا
متولد ۱۳۴۵
صادره از تهران
فرزند: یک پسر ۲۶ ساله و یک دختر ۱۹ ساله
شغل: کارشناس بیهوشی
فرزند اول سهیلا یک پسر ۲۶ ساله است و از سال ۱۳۹۲ وارد کار خرید و فروش موبایل و رایانه شد. ولی بدلیل نداشتن تجربه کافی ورشکست شد و در مضیقه مالی قرار گرفت. برای حل مشکل راه های زیادی را امتحان کرد که متاسفانه مشکلات ایشان دوچندان شد.
خانواده سهیلا زمانی از مطلع می شوند که کار از کار گذشته بود. به ناچار خود سهیلا مسئولیت بدهی های پسرش را بر عهده می گیرد و تا جایی که توانست تلاش کرد و با قرض گرفتن از آشنایان بخشی از بدهی ها را پرداخت نمود.
ولی حجم بدهی ها بالا بود و سهیلا توان تسویه تمامی آنها را نداشت و در اسفند ماه سال۹۶ با حکم جلب یکی از طلبکاران روانه زندان شد.
سهیلا باید برای رهایی از زندان ۱۵۰ میلیون تومان به طلبکاران پرداخت کند.
این مادر فداکار از شما خیرین تقاضای حمایت دارد.

ارائه ۴۵ هزار خدمت به خانواده زندانیان در سال گذشته

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: سال گذشته ۲۴۴ سرکشی به منازل توسط انجمن صورت گرفت که نسبت به سال پیش از آن صد در صد افزایش داشت.
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، مهران منتظر مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز در مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان مرکز ، اظهار کرد: سال ۹۶ بیش از ۲۲ هزار مراجعه به این انجمن صورت گرفت و بیش از ۴۵ هزار و ۵۰۰ خدمت اعم از مشاوره حقوقی و خانوادگی، پرداخت معوقات منازل و کمک هایی از این قبیل به خانواده های زندانیان انجام شد.
وی افزود: سال گذشته ۲۴۴ سرکشی به منازل توسط انجمن صورت گرفت که نسبت به سال پیش از آن صد در صد افزایش داشت.
به گزارش فارس، در این مجمع عمومی، گزارش کار سالیانه و هزینه های انجام شده ارائه شد و آقایان هزارسی و اشرف پور به عنوان ۲ بازرس انجمن برای یکسال با رای اعضا انتخاب شدند.

کمک هزینه معیشت و پوشاک

تامین خوراک و ارزاق اولیه و پوشاک خانواده ، نخستین پله همراهی انجمن حمایت زندانیان برای آغاز روند حمایت از هر مددجو است.
سبدهای کالای اهدایی انجمن به خانواده ها شامل پوشاک و مواد پروتئینی، شوینده، غلّات و حبوبات می باشد که با توجه به نیازهای اولیه و ضروری این خانواده ها تهیه و با رعایت استانداردهای بهداشتی و غذایی سعی در پوشش تمامی ریزمغذی های مورد نیاز را دارد.
شما عزیزان می توانید بر اساس نیت خود ما را در این امر خطیر همراهی نمائید.

کمک هزینه تحصیل فرزندان

یکی از عوامل افت تحصیلي دانش آموزان بخصوص در مناطق کمتربرخوردار کشور وضعيت اقتصادي خانواده هاست. مسلماً خانواده اي كه از توانایی مادي کمی برخوردار است قادر نخواهد بود بسياري از امكانات و نيازهاي اساسي آموزشی و تحصيلي فرزندان خود را تأمين کند. اين ضعف مالي از لحاظ جسمي و رواني بر كودك تأثيری منفي خواهد داشت. نداشتن امكانات تحصيلي سبب مي شود به تدريج انگيزه تحصيلي دانش‌آموز پايين بیاید و این امر باعث دل زدگي او از درس و مشق و نهايتاً افت تحصیلی و ترك تحصيل او شود.

ما به عنوان شهروندان مسئولیت پذیر در جامعه چه کاری میتوانیم در این خصوص انجام دهیم؟

برای حمایت تحصیلی از دانش آموزان یا دانشجویان مستعد و نیازمند می‌توانید با واریز به حساب انجمن ما را در حمایت از این دانش آموزان یاری نمائید.

کمک هزینه مسکن

در این بخش سعی می شود از خانواده ها و مددجویانی که در تأمین مسکن دچار مشکلاتی شده اند حمایت شود و امکانات رفاهی لازم برای استفاده از یک مسکن مناسب در اختیار ایشان قرار داده شود. در این رابطه با توجه به مواردی که گزارش شده اقدامات مختلفی از پرداخت اجاره بها، وام یا کمک هزینه ودیعه منزل تا کمک به ترمیم سقف و دیوارها با کمک خیرین صورت گرفته است.

تجهیز منازل خانواده‏ ها از دیگر اقدامات این انجمن است. در همین راستا اقلامی همچون بخاری، یخچال، فرش و … به برخی از خانواده‏ های تحت پوشش اهدا شده است.

شما سروران گرانمایه می توانید ما را در این امر خیر یاری نمائید.

کمک هزینه درمان

يكي از مشكلات جدي‌ كه خانواده های نیازمند زندانیان بویژه فرزندان آنان و به خصوص در شهر تهران با آن مواجه هستند، تامين هزینه های درمان است. لذا علاوه بر هزینه های معیشت ، مسکن ، تحصیل و …. هزینه های سنگین درمان و گاها صعب العلاج  این خانواده ها را می آزارد.
شما عزیزان و خیرین ارجمند می توانید با واریز نذورات و هدایای خود به حساب انجمن حمایت زندانیان مرکز  ما را در حمایت بیشتر از این خانواده ها همراهی نمائید.

کمک هزینه اشتغال و توانمندسازی

براي پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي در خانواده های زندانیان لازم است زمينه اشتغال این خانواده های در معرض آسیب را را فراهم کرد.
ایجاد اشتغال برای خانواده های زندانیان که نان آور خود را برای مدتی در کنار خود ندارند از عوامل موثر و مهم پیشگیری از آسیب های آنان است.
ایجاد کارگاه های آموزش صنايع دستي برای خانواده زندانیان و تولید هنرها و صنایع دستی از قبیل ساخت گل های زینتی، گلدان، خیاطی، سفالگری و … می تواند وضعیت این خانواده ها را از بحران خارج کند. لذا کمک شما خیرین محترم در تامین هزینه های خرید مواد اولیه و ابزار کار این خانواده ها می تواند نجات بخش زندگی آنان باشد و زنان آبرومندی را که برای تامین هزینه های مسکن و معیشت خانواده خود تلاش می کنند امیدوار و جان دوباره بخشد.

زیورآلات در اشکال متنوع

موجودیت کالا:موجود است (آزمایشی)
مبلغ کالا بدون تخفیف: تماس بگیرید
جهت سفارش کالا با شماره ۸۸۸۴۳۵۰۳ تماس بگیرید.

کیسه پارچه ای

موجودیت کالا:موجود است (آزمایشی)
مبلغ کالا بدون تخفیف: ۱۵۰,۰۰۰ ریال
جهت سفارش کالا با شماره ۸۸۸۴۳۵۰۳ تماس بگیرید.