رئیس سازمان زندانها: توسعه خدمات انجمن حمایت زندانیان با توزیع خدمت روان تر شود

دکتر جهانگیر رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در دویست و هشتادو سومین جلسه هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: با توجه به اینکه توسعه ارائه خدمات به خانواده های زندانیان اهمیت دارد لذا تعامل با مراکز مذهبی و اجتماعی در محله ها نظیر مساجد، شهرداری ها در راستای خدمت رسانی غیرمتمرکز به خانواده ها با ایجاد نمایندگی هایی در مناطق مختلف شهر امکان پذیر خواهد بود.

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان مرکز افزود: خدمت رسانی به خانواده های زندانیان در انجمن حمایت باید در چارچوب مقررات وضوابط باشد و با تدوین دستورالعمل های مختلف در حوزه های اقتصادی ، اجتماعی، اداری و استخدامی به مسائل موجود انتظام بخشیم لذا در این راستا باید از ظرفیت های هیات مدیره و همچنین تعامل مدیرعامل در جهت هم افزایی و پیشرفت کارها
بهره گیری بیشتری صورت پذیرد.

وی با اشاره به تامین منابع درآمدی انجمن گفت: در گذشته فعالیت هایی جهت کسب درآمد انجمن صورت گرفته که استمرار آنها با کمی اصلاحات موثر می تواند ادامه یابد ضمن اینکه بهره مندی از ظرفیت های نهادهای حمایتی در راستای خدمت رسانی به
خانواده های زندانیان را نیز باید در نظر داشت.

دکتر جهانگیر با تاکید بر شفاف سازی اموال و دارائی های انجمن برابر مقررات، نسبت به تسویه حساب وتعیین تکلیف بدهی های مالیاتی نیز تاکید کرد.

اختصاص ۴۰۰ میلیارد ریال برای آموزش مهارت های اخلاقی و زندگی خانواده های زندانیان

در ابتدای جلسه، جبار باقری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز ضمن ارائه گزارش کاملی از وضع موجود و برنامه های آتی انجمن از امضای قرارداد اجرای آموزش مهارت های اخلاقی زندگی برای خانواده های زندانیان گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، انجمن حمایت زندانیان مرکز در قراردادی با اداره کل زندان‌های استان تهران و همکاری سازمان اجتماعی وزارت کشور، اقدام برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی حول محور «ارتقای مهارت‌های اخلاقی و زندگی» ویژه خانواده های زندانیان کرده است.

وی با تشریح طرح آموزش مهارت های اخلاقی ویژه خانواده های زندانیان تصریح کرد: میزان بودجه اختصاص یافته به این موضوع ۳ میلیارد ریال برای آموزش ۵۶۲ نفر از خانواده هایی که سرپرست آنان دارای محکومیت قطعی با بیش از ۶ ماه حبس هستند در نظر گرفته شده است.

گفتنی است در این جلسه، رئیس هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان مرکز برای افزایش کیفیت برگزاری جلسات آموزشی و همچنین کمک به خانواده های زندانیان، علاوه بر مبلغ ۳ میلیارد ریالی بودجه آموزشی، با افزایش یک میلیارد ریال بودجه فوق از محل درآمدهای انجمن موافقت کردند.

جبار باقری به عنوان مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز منصوب شد

به گزارش روابط عمومی سازمان زندانها، با آغاز فعالیت هیات مدیره جدید انجمن حمایت زندانیان مرکز، جباری باقری به عنوان مدیرعامل از سوی این هیات تعیین و حکم خود را از دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها و رئیس هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان دریافت نمود.

دکتر جهانگیر در مراسم معارفه هیات مدیره جدید ضمن تقدیر از هبات مدیره قبلی و آقایان فرهادی، طلا و ولیی گفت: انجمن‌های حمایت جایگاه و کارکرد‌های مهم اجتماعی دارد و خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در مسیر توسعه و رشد و توسعه قرار گرفته است که امیدواریم در کنار کاهش جمعیت زندانیان و به حداقل رسیدن آنها، تمامی خانواده‌ها تحت پوشش این انجمن‌ها قرار بگیرند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از خانواده‌های زندانیان گفت: کمک به خانواده زندانیان نباید محدود به کمک‌های جزئی و مایحتاج‌ها باشد و انتظار ما از انجمن‌ها این است که با برنامه ریزی‌های کلان و مدیریت بلند مدت، اقدامات لازم را برای توسعه انجمن‌ها و ایجاد بستر‌های لازم برای حمایت‌های صحیح از خانواده زندانیان بعمل آورند.

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان مرکز در ادامه با تبیین استراتژی این انجمن برای رسیدن به خودکفایی و توسعه حمایت از خانواده زندانیان گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ انجمن درسراسر کشور مشغول فعالیت هستند و باید این سرمایه عظیم اجتماعی را برای رسیدن به جایگاه واقعی تقویت کنیم.

دکتر جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بیش از ۱۵۰هزار نفر از زندانیان متاهل هستند که اغلب دارای فرزند می‌باشند و نبود پدر در خانواده می‌تواند لطمات مادی و معنوی برای این فرزندان ایجاد نماید.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه انجمن این است که بخشی از این خلاء‌ها را با رعایت ضوابط و قوانین و رعایت حرمت خانواده زندانیان ترمیم کند.

این مقام ارشد قضایی اظهار داشت: وجود بانک اطلاعاتی جامع از خانواده‌های زندانیان یکی از نیاز‌های ضروری انجمن‌ها است که می‌باید به عنوان یک فعالیت پایه در دستور کار قرار بگیرد.

رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به ترکیب هیات مدیره جدید گفت: در انتخاب افراد ضمن توجه به سوابق ایشان، حوزه‌های مختلف کاری بویژه در حوزه‌های زندانبانی، قضایی و امور مالی و درک و شناخت مشکلات زندانیان و خانواده‌های آنان مدنظر بود.

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان مرکز در پایان خواستار اطلاع رسانی جامع فعالیت‌های انجمن‌های حمایت به منظور آشنا شدن خانواده‌های زندانیان با خدمات این انجمن‌ها از یک سو و مشارکت مردم از سوی دیگر شد.

شایان ذکر است هیات مدیره جدید انجمن حمایت زندانیان مرکز را آقایان سهراب سلیمانی، قادری فر و آقامحمدی تشکیل می‌دهند.

 

سهیلا، مادر فداکار

سهیلا
متولد ۱۳۴۵
صادره از تهران
فرزند: یک پسر ۲۶ ساله و یک دختر ۱۹ ساله
شغل: کارشناس بیهوشی
فرزند اول سهیلا یک پسر ۲۶ ساله است و از سال ۱۳۹۲ وارد کار خرید و فروش موبایل و رایانه شد. ولی بدلیل نداشتن تجربه کافی ورشکست شد و در مضیقه مالی قرار گرفت. برای حل مشکل راه های زیادی را امتحان کرد که متاسفانه مشکلات ایشان دوچندان شد.
خانواده سهیلا زمانی از مطلع می شوند که کار از کار گذشته بود. به ناچار خود سهیلا مسئولیت بدهی های پسرش را بر عهده می گیرد و تا جایی که توانست تلاش کرد و با قرض گرفتن از آشنایان بخشی از بدهی ها را پرداخت نمود.
ولی حجم بدهی ها بالا بود و سهیلا توان تسویه تمامی آنها را نداشت و در اسفند ماه سال۹۶ با حکم جلب یکی از طلبکاران روانه زندان شد.
سهیلا باید برای رهایی از زندان ۱۵۰ میلیون تومان به طلبکاران پرداخت کند.
این مادر فداکار از شما خیرین تقاضای حمایت دارد.

کمک هزینه معیشت و پوشاک

تامین خوراک و ارزاق اولیه و پوشاک خانواده ، نخستین پله همراهی انجمن حمایت زندانیان برای آغاز روند حمایت از هر مددجو است.
سبدهای کالای اهدایی انجمن به خانواده ها شامل پوشاک و مواد پروتئینی، شوینده، غلّات و حبوبات می باشد که با توجه به نیازهای اولیه و ضروری این خانواده ها تهیه و با رعایت استانداردهای بهداشتی و غذایی سعی در پوشش تمامی ریزمغذی های مورد نیاز را دارد.
شما عزیزان می توانید بر اساس نیت خود ما را در این امر خطیر همراهی نمائید.

کمک هزینه تحصیل فرزندان

یکی از عوامل افت تحصیلي دانش آموزان بخصوص در مناطق کمتربرخوردار کشور وضعيت اقتصادي خانواده هاست. مسلماً خانواده اي كه از توانایی مادي کمی برخوردار است قادر نخواهد بود بسياري از امكانات و نيازهاي اساسي آموزشی و تحصيلي فرزندان خود را تأمين کند. اين ضعف مالي از لحاظ جسمي و رواني بر كودك تأثيری منفي خواهد داشت. نداشتن امكانات تحصيلي سبب مي شود به تدريج انگيزه تحصيلي دانش‌آموز پايين بیاید و این امر باعث دل زدگي او از درس و مشق و نهايتاً افت تحصیلی و ترك تحصيل او شود.

ما به عنوان شهروندان مسئولیت پذیر در جامعه چه کاری میتوانیم در این خصوص انجام دهیم؟

برای حمایت تحصیلی از دانش آموزان یا دانشجویان مستعد و نیازمند می‌توانید با واریز به حساب انجمن ما را در حمایت از این دانش آموزان یاری نمائید.

کمک هزینه مسکن

در این بخش سعی می شود از خانواده ها و مددجویانی که در تأمین مسکن دچار مشکلاتی شده اند حمایت شود و امکانات رفاهی لازم برای استفاده از یک مسکن مناسب در اختیار ایشان قرار داده شود. در این رابطه با توجه به مواردی که گزارش شده اقدامات مختلفی از پرداخت اجاره بها، وام یا کمک هزینه ودیعه منزل تا کمک به ترمیم سقف و دیوارها با کمک خیرین صورت گرفته است.

تجهیز منازل خانواده‏ ها از دیگر اقدامات این انجمن است. در همین راستا اقلامی همچون بخاری، یخچال، فرش و … به برخی از خانواده‏ های تحت پوشش اهدا شده است.

شما سروران گرانمایه می توانید ما را در این امر خیر یاری نمائید.

کمک هزینه درمان

يكي از مشكلات جدي‌ كه خانواده های نیازمند زندانیان بویژه فرزندان آنان و به خصوص در شهر تهران با آن مواجه هستند، تامين هزینه های درمان است. لذا علاوه بر هزینه های معیشت ، مسکن ، تحصیل و …. هزینه های سنگین درمان و گاها صعب العلاج  این خانواده ها را می آزارد.
شما عزیزان و خیرین ارجمند می توانید با واریز نذورات و هدایای خود به حساب انجمن حمایت زندانیان مرکز  ما را در حمایت بیشتر از این خانواده ها همراهی نمائید.

کمک هزینه اشتغال و توانمندسازی

براي پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي در خانواده های زندانیان لازم است زمينه اشتغال این خانواده های در معرض آسیب را را فراهم کرد.
ایجاد اشتغال برای خانواده های زندانیان که نان آور خود را برای مدتی در کنار خود ندارند از عوامل موثر و مهم پیشگیری از آسیب های آنان است.
ایجاد کارگاه های آموزش صنايع دستي برای خانواده زندانیان و تولید هنرها و صنایع دستی از قبیل ساخت گل های زینتی، گلدان، خیاطی، سفالگری و … می تواند وضعیت این خانواده ها را از بحران خارج کند. لذا کمک شما خیرین محترم در تامین هزینه های خرید مواد اولیه و ابزار کار این خانواده ها می تواند نجات بخش زندگی آنان باشد و زنان آبرومندی را که برای تامین هزینه های مسکن و معیشت خانواده خود تلاش می کنند امیدوار و جان دوباره بخشد.

زیورآلات در اشکال متنوع

موجودیت کالا:موجود است (آزمایشی)
مبلغ کالا بدون تخفیف: تماس بگیرید
جهت سفارش کالا با شماره ۸۸۸۴۳۵۰۳ تماس بگیرید.

کیسه پارچه ای

موجودیت کالا:موجود است (آزمایشی)
مبلغ کالا بدون تخفیف: ۱۵۰,۰۰۰ ریال
جهت سفارش کالا با شماره ۸۸۸۴۳۵۰۳ تماس بگیرید.