دورهمی هنرمندان و خیران برای حمایت از خانواده زندانیان

هنرمندان و خیران با حضور در اکران خیریه ­فیلم «آزاد به قید شرط» برگ دیگری از دفتر مهربانی و حمایت از خانواده زندانیان را در سینما چارسو ورق زدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ علی و معصومه ۴ سال است که در انتظار آمدن پدر چشم به در دوخته اند. این خواهر و برادر دوقلو ۶ ساله بودند که پدرشان به اتهام مالی به ۱۰ سال حبس محکوم شد.
آنها حالا در دهمین سال تولدشان هنوز هم دلبسته لحظه هایی هستند که در خانه باز شود و پدر در آستانه ورودی در آنها را در آغوش بگیرد.
یکی از آرزوهای علی این است که زود بزرگ شود و بتواند جایی کار پیدا کند تا با حقوقش بدهی پدر را بدهد و او آزاد شود.
بدهی پدر این دو کودک معصوم ۵۰میلیون تومان است و آنها چشم انتظار دست های مهربان خیرین هستند تا با جلب رضایت شاکیان پدر, در زندان به روی او باز شود و این خواهر و بردار دو قلو دلشان به دیدار پدر شاد شود.
حکایت علی و معصومه؛ حکایت هزاران کودکی است که پدرهایشان پشت میله های زندان روزگار می گذرانند و عمر بچه ها بدون پدر طی می شود.
اگرچه روزگار فرزندان زندانیان, در نبود پدر سخت است اما دلهای مهربان مردم نیکوکار هم برای دل کوچک و بی قرار این بچه ها می تپد؛ آنها را فراموش نکرده اند و از هر بهانه ای برای شاد کردن دل آنها استفاده می کنند.
درست مثل جمع خیرین و هنرمندانی که شب گذشته با حضور در پردیس سینما چارسو دور هم جمع شدند تا با کمک های خیرخواهانه خود, هم در آزادی چند زندانی سهیم شوند و هم گرهی از مشکلات متعدد خانواده زندانیان باز کنند.
ـ دور همی ماندگار پاییزی
ساعت ۱۸:۵۰ و همه در انتظار بازگشایی گیشه فروش بلیط فیلم سینمایی «آزاد, به قید شرط» بودند؛ برخی مردم هم در کنار هنرمندان عکس یادگاری می انداختند تا در یک دور همی شبانه پاییزی با هدف خیرخواهانه خاطرات خوبی را از دستگیری خانواده نیازمند زندانیان رقم بزنند.
بلیط ها با رقم های میلیونی یکی به یک فروخته می شدند بلیط های میلیونی فیلم آزاد به قید شرط این بار اما قرار نیست که به جیب سازندگان فیلم برود بلکه قرار است با آن گره های زندگی هزاران هزار علی و معصومه که از بد حادثه پدرشان راهی زندان شده هزینه شود.
همه آمده اند تا این محفل مهربانی را به دورهمی ماندگار پاییزی تبدیل کنند و هر کسی سعی می کند به سم خود قدمی بردارد.
ـ با زندانی و خانواده اش مهربان باشیم
در میان ازدحام و شلوغی جمعیت خودم را به حسین شهابی کارگردان فیلم «آزاد, به قید شرط» می رسانم و از وی درباره زمینه های تولید این فیلم می پرسم که می گوید:‌ هدفم از تولید این فیلم پرداختن به یک موضوع عام اجتماعی با محوریت زندگی یک زندانی محکوم به ۲۰ سال حبس بود که بعد از سپری کردن ۱۰ سال حبس به صورت مشروط آزاد می شود و البته مشکلاتی نیز بر سر راه این زندانی و خانواده اش قرارمی گیرد.
شهابی ادامه می دهد: وقتی فردی راهی زندان می شود در دو بعد آسیب های اجتماعی قابل بررسی است اول آسیب هایی که به خود زتدانی وارد می شود بعد از آن خانواده آن زندانی در نبود سرپرست خانواده درگیر چالش های فراوان می شوند.
این کارگردان سینما تاکید می کند: این فیلم تلاش می کند به مخاطب بگوید که در مواجهه با یک زندانی و به خصوی خانواده اش مهربانتر باشند؛ چرا که حساب یک زندانی با خانواده اش جداست و نباید خانواده وی به عسرت بیفتند.
ـ اکران خیریه به نفع خانواده زندانیان
وی تاکید می کند: از آنجایی که فیلم بنده به مشکلات یک زندانی و خانواده اش اختصاص دارد سعی کردم در همین آغاز اکران فیلم در سینماها برنامه اکران خیریه به نفع این خانواده ها را با کمک انجمن حمایت از خانواده زندانیان راه بیاندازیم تا عواید حاصل از فروش فیلم برای همن خانواده ها هزینه شود.
شهابی می گوید: در روزهای آینده هم اکران خیریه فیلم ادامه دارد و امیدواریم مردم در حمایت از خانواده زندانیان از این طرح خیریه حمایت کنند.
ـ حبس برخی زندانیان با مبالغ ناچیز
در ادامه لیلا اوتادی یکی دیگر از هنرمندان حاضر در این اکران خیریه می گوید: حمایت از خانواده زندانیان وظیفه همه ماست و به اعتقاد من با توجه به کارهای خیری که سالهاست در کشور انجام می شود بهتر است این دریای مهربانی را به سمت زندانهای کشور روانه کنیم چرا که افرادی هم هستند که برای مبالغ ناچیز در زندان و دور از خانواده به سر می برند.
وی در پاسخ به این سوال که حمایت از خانواده زندانیان چه تاثیری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد,‌تاکید می کند: قطعا حمایت از این خانواده ها در نبود سرپرستشان, نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی احتمالی که متوجه این افراد است دارد.
این بازیگر سینما در ادامه می گوید: حمایت و همراهی برای آزادی زندانیان هم یکی دیگر از راه های کاهش اسیب های اجتماعی است و برای بچه های یک خانواده حضور پدر در جمعشان با ارزش تر از هر هدیه ای است و در این اکران های خیره باید هر دو وجه دیده شود هم آزادی زندانی و هم حمایت از خانواده های زندانیان کشور.
ـ خانواده زندانیان آسیب پذیرند
حسین محرمی یکی دیگر از مردم خیرخواهی است که با حضور در این دورهمی قصد دارد در مسیر کمک به خانواده زندانیان کمک کند؛ وی با بیان این که خانواده زندانیان قشری آسیب پذیرند می گوید:‌یک زندانی به هر دلیلی که به زندان می افتد فرزندان و خانواده اش نیاز به حمایت دارند و نباید اجازه بدهیم در مضیقه معیشتی قرار بگیرند.
این خیر ادامه می دهد: کمک کردن به خانواده زندانیان در حقیقت نزدیک شدن به کاهش مشکلات و بزه کاری های اینده است چرا که وقتی خانواده ای درگیر مشکلات اقتصادی شود ممکن است برخی از اعضای آن خانواده در مسیر جرم قدم بردارند و این یعنی افزایش آمار زندانیان.
محرمی تاکید می کند: در این اکران های خیریه یک بلیط سینما ممکن است برای خیلی از ما قیمت کمی داشته باشد و به منزله یک قطره باشد؛‌ اما وقتی این قطره ها در کنار هم قرار بگیرند دریایی از مشکلات خانواده زندانیان برطرف می شود.
ـ انجمن حمایت خانواده زندانیان بانی اکران خیریه
اما در ادامه این گزارش به سراغ مهران منتظر مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان رفتیم وی درباره برگزاری اکران خیریه فیلم «آزاد, به قید شرط» می گوید: این فیلم با هدف جلب کمک های مردمی در سینماها اکران شده و ما تلاش می کنیم در این اکران خیریه مثل اکران های گذشته کمک های خوبی در جهت آزادی زندانیان و حمیت از خانواده های آنها جمع شود.
وی با بیان این که انجمن حمایت از خانواده زندانیان بیش از ۲۰۰ شعبه در سراسر کشور دارد ادامه می دهد:‌ این انجمن بیش از ۱۰۰ هزار خانواده زندانیان را در سراسر کشور و ۵ هزار خانواده را در تهران تحت پوشش خود قرار داده است.
ـ توجه به تحصیل و اشتغال فرزندان زندانیان
منتظر تاکید می کند: یکی از اهداف انجمن حمایت خانواده زندانیان اشتغال زایی و توانمندسازی این خانواده ها در دوران حبس سرپرست خانواده است و انجمن بنا بر وظایف ذاتی خود تاکنون قدم های خوبی برای حفظ خانواده زندانیان برداشته است.
مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان تاکید می کند:‌ بازگشت به تحصیل فرزندان بازمانده از تحصیل زندانیان, پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اشتغال خانواده زندانیان از اولویت های اصلی ماست.
وی ابراز امیدواری کرد: عواید حاصل از فروش این فیلم صرف تامین ابزار کار برای خانواده زندانیان شود و تعداد قابل توجهی از فرزندان و همسران زندانیان جذب بازارهای کار شوند.
ـ و نکته پایانی
بیش از ۱۰۰ هزار خانواده نیازمند زندانیان کشورمان در انتظار دستگیری و کمک های خیرخواهانه ما هستندحتی با خریدن یک بلیط خیریه سینما می توانیم در حل بخشی از مشکلات این خانواده ها سهیم باشیم.
گزارشگر: ملیحه پژمان

امیر جعفری و لیلا اوتادی رسماً سفیر شدند

امیر جعفری و لیلا اوتادی در حکمی رسمی سفیر خانواده زندانیان شدند.

سومین اکران مردمی ویژه فیلم «آزاد به قید شرط» در حمایت از خانواده زندانیان شامگاه ۷ آبانماه با حضور بازیگران و عوامل فیلم در پردیس «چارسو» برگزار شد.
در این مراسم نماینده دادستان کشور و رییس انجمن حمایت از خانواده زندانیان ضمن تقدیر ویژه از حسین شهابی کارگردان فیلم، با ارائه حکم رسمی؛ امیر جعفری و لیلا اوتادی را به عنوان سفیران خانواده زندانیان معرفی کردند.
اکران‌های مردمی فیلم «آزاد به قید شرط» جهت آزاد سازی زندانیان مالی دربند همچنان ادامه دارد و در روزهای آینده اکران‌های ویژه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
کلیه عواید حاصل از فروش بلیت شامگاه ۷ آبان ماه فیلم «آزاد به قید شرط» توسط انجمن حمایت زندانیان مرکز و نماینده ویژه حسین شهابی تهیه‌کننده فیلم در جهت حمایت از خانواده زندانیان صرف خواهد شد.
این فیلم هم‌اکنون در پردیس سینمایی کورش – پردیس آزادی – پردیس مگامال – پردیس چهارسو – پردیس تماشا – پردیس راگا – پردیس ملت – سینما فردوسی – پردیس کیان – فرهنگسرای بهمن – فرهنگسرای اشراق – سینما فلسطین – سینما ناهید – سینما دهکده المپیک – سینما برج میلاد – سینما سروش – سینما شاهد و سینما مرکزی تهران در حال نمایش است.
امیر جعفری، شقایق فراهانی، لیلا اوتادی، دیبا زاهدی، امیررضا دلاوری، رامین راستاد، امیر داژاکام، احمد نیکپور، شکرخدا گودرزی، علیرضا ثانی فر، وحید رستم پور گیلان، محمد کارهمت، فر شین طهماسب، مجید رمضانی، رها مردانی، سونیا شیرازی، علی حبیب‌پور، محمد اکبری، وحید اکبری، پیمان یونسی، احمد شهابی، شاهین حسینی، مهرداد نائمی، فرید اسحاقی، اکبر احمدی، علی افشاری و اکرم علمدار بازیگران این فیلم هستند.

فیلم «آزاد به قید شرط» به نفع خانواده زندانیان اکران می‌شود

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از اکران فیلم سینمایی (آزاد به قید شرط) با هدف حمایت از خانواده زندانیان خبر داد.

مهران منتظر در مصاحبه تلفنی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: این فیلم با هدف جمع آوری کمک‌های خیران برای حمایت از خانواده زندانیان با حضور حسین شهابی کارگردان، هنرمندان و خیران یکشنبه هفتم آبان، ساعت ۱۹ در سینما چارسو اکران می‌شود.
وی گفت: این انجمن بیش از ۵ هزار خانواده زندانی را تحت پوشش دارد که رسیدگی به وضع معیشتی این خانواده‌ها در نبود سرپرست خانواده با حمایت نیکوکاران مرتبط با انجمن انجام می‌شود.
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز تاکید کرد: همه باید به این نکته توجه کنیم که حساب فرد زندانی از خانواده وی جداست و نباید اجازه بدهیم در دوران حبس سرپرست خانه، خانواده وی درگیر آسیب‌های اجتماعی و مشکلات معیشتی شوند.
گفتنی است؛ فیلم «آزاد به قید شرط» به زندگی یک زندانی محکوم به ۲۰ سال حبس اختصاص دارد که پس از تحمل ۱۰ سال حبس به صورت مشروط آزاد می‌شود و پس از آزادی؛ زندگی وی و خانواده اش دستخوش مسائل مختلف می‌شود.
سیمنا چهارسو در خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع پل حافظ، بازار چارسو، پردیس سینمایی چارسو یکشنبه ساعت ۱۹ در انتظار خیرین و نیکوکاران است.

نائب رئیس انجمن حمایت زندانیان مرکز با بیان اینکه در حوزه مدیریتی، در مجمع حمایت از زندانیان اقداماتی انجام شده است، گفت: پیش‌نویس اصلاح اساسنامه انجمن حمایت از زندانیان، تهیه شده و در حال بررسی است.

به گزارش ایسنا، خامسی نماینده دادستان کل کشور و نائب رئیس انجمن حمایت از زندانیان مرکز، در مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان اظهار کرد: متولی اصلی خدمت‌رسانی و حمایت‌های مادی و معنوی از خانواده‌های زندانیان، خیرین، ابرار و صاحب‌نظران هستند.

وی با بیان اینکه همیشه دوستان و همکاران ما در ادوار مختلف بنا را بر تحمل وضعیت از وضع موجود به وضع مطلوب گذاشتند، گفت:‌ اگر به وضعیت موجود اکتفا کنیم درجا می زنیم و پیشرفت نمی‌کنیم لذا در این راستا تلاش کردیم تا تحول پیدا کنیم. در راس همه این موارد، توفیقات الهی است که منجر به ارائه این خدمات می‌شود. وظیفه هیأت مدیره، هماهنگی امور است و خدمات اصلی را جمع حاضر انجام دادند.

نماینده دادستان کل کشور در مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان در راستای گزارش عملکرد این مجمع به شرح مواردی پرداخت و عنوان کرد: در حوزه مدیریتی، برگزاری جلسات تخصصی در زمینه ارائه خدمات بهتر و حمایت مادی و معنوی از خانواده زندانیان و خود زندانیان در حدی که در توان انجمن است، صورت گرفته است.

وی افزود: اساسنامه انجام مطالعات برای اصلاح اساسنامه انجمن حمایت زندانیان، مصوبه سال ۱۳۶۰ که پیش‌نویس آن تهیه شده است و در حال بررسی است. همچنین تامین آیین‌نامه جذب و به‌کارگیری نیروی انسانی و برگزاری جشن‌ها و حمایت‌ها مانند برنامه نسیم مهر در سوم خرداد و جشن حمایت در دهم خرداد در کارنامه مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان ثبت شده است.

خامسی عملکرد مجمع عمومی در زمینه حوزه اجتماعی به شمارش مواردی پرداخت و گفت: طرح جامع بازدید از منازل مددجویان به صورت ثابت و دو روز در هفته، قرارداد با سازمان ملل در زمینه پیشگیری از بیماری‌های پرخطر، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و طلاق، فراهم نمودن مقدمات امضای تفاهمنامه با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، آزاد کردن ۱۵۳ نفر زندانی در سال ۹۵ و ۱۷۰ نفر در سال ۹۶، ارائه مشاوره حقوقی و همچنین قول مساعدت رئیس اداره معاضدت کانون وکلای مرکز در این راستا برخی از اقدامات صورت گرفته است.

وی ادامه داد: امضای تفاهمنامه با اتحادیه سازندگان و فروشندگان عینک، اخذ مجوز روان شناسی برای استان‌ها که فعلا در آذربایجان غربی محقق شده است، همچنین هوشمندسازی تلفن زندان‌های کشور، راه‌اندازی موسسه کاریابی، تمدید قراردادهایی که در سال‌های گذشته انجام شده است با زمینه‌های بهتر و قرارداد با شرکت‌های دیگر، ساماندهی مرکز اسقاط خودرو، بازنگری در وضعیت مشارکت در کارخانه شیر شیروان، حسابرسی به مسائل جاری و امور مالی از دیگر اقدامات این انجمن است.

وی بازنگری در چاپ ماهنامه مهر حامی را از اقدامات در حوزه فرهنگی انجمن دانست و خاطرنشان کرد: بازنگری در بروشورهای انجمن، تشکیل مجمع خیرین، برگزاری مصاحبه و خبررسانی بیشتر، تهیه و چاپ بسته‌های آموزش پیشگیری از طلاق و اعتیاد از دیگر اقدامات مجمع در حوزه فرهنگی است.

 

مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان مرکز عصر روز یکشنبه به منظور بررسی راهکارهای جذب کمک های اعضای انجمن حمایت زندانیان و خیران برای رسیدگی بهتر به مطالبات خانواده زندانیان برگزار شد.

در این نشست قهرمانی معاون توسعه مدیریت ومنابع سازمان زندانها، خامسی معاون دادستان کل کشور، محبی مدیرکل زندان های استان تهران و برخی خیران حضور داشتند.

قهرمانی در نشست مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان گفت: مهمترین مشکل زندانیان و خانواده هایشان اشتغال است.

وی گفت: بیش از ۲۰۵ مرکز در زیر مجموعه انجمن حمایت از زندانیان در سراسر کشور فعالیت دارند.

معاون توسعه انسانی سازمان زندانها تصریح کرد: توانمندسازی زندانیان و خانواده آنان نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد و ما تلاش می کنیم بودجه و اعتبار دولت را به انجمن حمایت زندانیان برگردانیم.

قهرمانی ادامه داد: نباید خانواده زندانیان همپای آنها تنبیه شوند بلکه باید در نبود سرپرست خانواده مورد حمایت قرار بگیرند.

وی گفت: بیش از ۱۹۰ هزار خانواده زندانی تحت پوشش انجمن حمایت قرار دارند اما این حمایت ها کافی نیست.

معاون توسعه منابع سازمان زندانها تصریح کرد: پدیده شوم مواد مخدر آثار مخرب و ویرانگری در جامعه و حانواده ها برجای گذاشته و همین مسال امار جرایم را افزایش داده است.

قهرمانی گفت: نزدیک ۷۰ درصد ورودی ها به زندان های کشور درگیر اعتیاد هستند و همین آمار ورودی خانواده هایی دارند که ممکن است برخی از آنها هم درگیر اعتیاد باشند.

معاون منابع انسانی سازمان زندانها افزود: حکم حبس برای یک زندانی موجب می شود خانواده وی درگیر مشکلات مختلف شوند که با حمایت نشدن ممکن است درگیر بزهکاری شوند.

وی گفت: امروز متاسفانه بخشی از ورودی های زندان ما افرادی هستند که یکی از والدین آنها تجربه حبس و ورود به زندان را داشته است.

قهرمانی تاکید کرد: اجازه ندهیم با اجرای حکم حبس یک فرد، خانواده او هم نابود شوند بلکه با حمایت و نظارت جدی خانواده زندانی، راه افزایش جرایم و بزهکاری را مسدود کنیم.

وی گفت: وجود خیران در انجمن حمایت زندانیان موجب کاهش آسیب های خانواده زندانیان می شود چنانکه حمایت خیران در برنامه ماه عسل بسیار بی نظیر بود.

قهرمانی افزود: برخی خانواده های زندانیان با همین حمایت ها موفقیت های علمی و اجتماعی کسب کرده اند و این بسیار ارشمند است.

معاون توسعه انسانی سازمان زندانها تصریح کرد: ماه رمضان امسال خیران ۱۷ میلیارد تومان کمک کردند و نزدیک به ۱۰۰۰ زندانی که برخی از انها محکومیت خود را طی کرده اند و قدرت تامین رد مال ندارند با همین کمک ها آزاد می شوند و به جمع خانواده بر می گردند.

وی گفت: ۳۵ درصد خانواده های زندانیان حاشیه نشین، ۵۸ درصد این خانواده ها در مناطق محروم زندگی می کنند و ۳۶ درصد خانواده ها هم درامد ماهیانه کمتر از یک میلیون تومان دارند.

 

در بیمه سلامت ایرانیان هیچ جایی برای سلامت زندانیان پیش‌بینی نشده است

 

معاون توسعه منابع انسانی سازمان زندان‌ها با بیان اینکه در بیمه سلامت ایرانیان هیچ جایی برای سلامت زندانیان پیش بینی نشده است، گفت: در لایحه احکام دائمی برنامه توسعه به دو موضوع آموزش های فنی، حرفه ای و مقاومتی به خانواده زندانیان و بیمه سلامت زندانیان و خانواده هایشان توجه کردیم.

قهرمانی گفت: حکم حبس برای یک زندانی موجب می شود خانواده وی نیز درگیر مشکلات مختلف شود که با حمایت نشدن ممکن است درگیر بزهکاری شوند.

وی گفت: امروز متاسفانه بخشی از ورودی‌های زندان ما افرادی هستند که یکی از والدین آنها تجربه حبس و ورود به زندان را داشته است.

قهرمانی تاکید کرد: اجازه ندهیم با اجرای حکم حبس یک فرد، خانواده او هم نابود شود، بلکه با حمایت و نظارت جدی خانواده زندانی، راه افزایش جرایم و بزهکاری را مسدود کنیم.

خانواده زندانیان نیاز به حمایت جدی دارند

حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: کمک به خانواده زندانیان نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

وی گفت: بررسی ها نشان می دهد یکی از مهم ترین علل جرائم و تخلفاتی که سبب زندانی شدن افراد می شود مشکلات اقتصادی است که همین مسائل در خانواده ها تاثیر منفی دارد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: وقتی فردی راهی زندان می شود خانواده وی با مشکلات متعددی روبرو می شود و این درحالی است که باید حساب فرد زندانی را از حساب خانواده اش جدا کنیم.

منتظری ادامه داد: از آنجائی که که برخی از زندانیان کشور فرزندان کوچک و خردسال دارند حمایت از خانواده آنها کار بسیار ارزشمندی است که توسط خیرین و سازمان زندان های کشور انجام می شود.

وی ابراز امیدواری کرد تا با کمک خیرین بخشی از آسیب هایی که ممکن است که پس از زندانی شدن سرپرست خانواده به کانون خانواده اش تحمیل شود، کاهش بدهیم.

انفاق باید از مال حلال باشد

خبرگزاری میزان- حجت الاسلام و المسلمین صادقی گفت: گاهی فکر میکنیم وقتی میخواهیم انفاق کنیم باید بدنبال مومنان بگردیم، اما سیره اهل بیت اینگونه نشان نمیدهد.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، معاون فرهنگی قوه قضاییه در نوزدهمین جشن حمایت از خانواده زندانیان مرکز گفت: حمایت از اقشار بسیار محتاج، کاری خداپسندانه است و در ایات قران این مهم را مبینیم.
وی افزود: در جای جای قرآن آمده است از مال پاک انفاق کنید. مال باید حلال باشد هم اصل مال و هم صرف مال باید حلال باشد.
وی اضافه کرد: گاهی فکر میکنیم وقتی میخواهیم انفاق کنیم باید بدنبال مومنان بگردیم، اما سیره اهل بیت اینگونه نشان نمیدهد.
معاون فرهنگی قوه قضاییه در ادامه بیان کرد مساله حمایت از زندانیان و خانواده انان از امور شریفی است که مورد حمایت اهل بیت قرار گرفته است. خوشا به حال کسانی که در راستای حمایت از خانواده زندانیان گام بردارند.
‎صادقي با تاكيد بر اينكه راي همه افراد حق آنهاست و حلال محسوب مي شود گفت: آنچه مهم است اين است كه کاندیدها رای حلال مردم را چگونه کسب می کنند . ممکن است راههای نامشروعی در کسب ارا مردم بیپمایند که موجب شود رای انها حرام شود.
اختصاص ۱۲ میلیارد تومان به خانواده زندانیان از سوی سازمان زندان‌ها

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: این سازمان با تخصیص ۱۲میلیارد تومان به خانواده زندانیان سعی کرد بخشی از مشکلات آنها را حل کند.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس،«اصغر جهانگیر» در نوزدهمین جشن حمایت از خانواده زندانیان که امروز برگزار شد، اظهار داشت: اعتقاد داریم زندانی اگر خطا کرده، باید مجازات شود اما باید خانواده وی را از زندانی جدا کنیم.

وی افزود: زمانی که فردی به زندان می‌رود مشکلاتی از جمله مشکلات معیشتی برای خانواده وی ایجاد می شود.

رئیس سازمان زندانها گفت: سال گذشته کار شناسایی ۱۰ هزار همسر زندانی که به علت زندانی شدن سرپرست خانواده خواستار طلاق بودند انجام شد و از فروپاشی این خانواده‌ها با برگزاری کلاس‌های مشاوره جلوگیری شد.

جهانگیر افزود: همچنین سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ فرزند زندانی که در معرض اعتیاد بودند شناسایی شدند که با کمک نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد از سقوط آنها جلوگیری شد و همچنین بیش از ۷۰۰ فرزند زندانی که ترک تحصیل کرده بودند تلاش شد که به مدارس باز گردند.

وی ادامه داد: در سال گذشته با تخصیص ۱۲میلیارد تومان به خانواده زندانیان سعی کردیم بخشی از مشکلات انها حل شود و همچنین ۸۲۵ خانواده زندانی که دارای مشکلات خاص مانند بیماری‌های خاص، فرار از منزل فرزندان و زندانی شدن همزمان والدین بودند شناسایی شدند و به مشکلات آنها رسیدگی شد.

رئیس سازمان زندانها بیان داشت: از دیگر اقدامات سال گذشته ۲۰۲ انجمن حمایت از خانواده زندانیان تشکیل شده که در هفته ۲ مرتبه با خانوده زندانیان ملاقات دارند و با مشکلات خانواده ها از نزدیک آشنا می شوند و در تلاش برای حل آنها هستند و همچنین تشکیل مجمع حمایت از خانواده زندانیان از دیگر اقداماتی بود که سال گذشته انجام شد تا بحث خانواده زندانیان از خود زندانی جدا شود.

جهانگیر گفت: آمارها نشان می دهد ۲۲ درصد زندانیان ملاقاتی ندارند و در ماه‌های اول ملاقات‌ها زیاد است اما با طولانی شدند زمان زندانی ملاقات‌ها کم می‌شود. زمانی که حمایت خانوده‌ها کم می‌شود زمینه قتل و آسیب‌های اجتماعی زیاد می‌شود لذا حمایت از خانواده زندانیان زمینه ایجاد این آسیب‌ها را کاهش می‌دهد.

رئیس سازمان زندان ها : یکی از ماموریت های این سازمان حمایت همه جانبه از خانواده زندانیان است.

اصغر جهانگیر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تاکنون ۲۰۲ انجمن حمایت از خانواده زندانیان توسط سازمان زندان ها تاسیس شده است تا خانواده زندانیان در سراسر کشور حمایت شوند.

وی گفت: سازمان زندان ها علاوه بر شناسایی خانواده زندانیان ، فرزندان آنها در زمینه تحصیلی با همکاری آموزش و پرورش حمایت می کند.

جهانگیر ادامه داد: درصورتی که خانواده زندانیان نیاز به حمایت مادی داشته باشند سازمان زندان ها کمک های نقدی و غیرنقدی را برای آنها در نظر گرفته اند.

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به اینکه بخشی از خانواده زندانیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند افزود: چنانچه مشکلاتی نظیر اجاره ، ودیعه و تامین مسکن داشته باشند از خانواده زندانیان حمایت می کنند.

جهانگیر تاکید کرد: نگاه ما به خانواده زندانی درباره خود زندانی متفاوت است و نباید مشکلات چنین خانواده هایی مضاعف شود.

وی گفت: با راه اندازی مراکز مشاوره روانشناسی و حقوقی که در محل ملاقات خانواده در زندان ها قرار دارد تلاش می کنیم به کاهش آسیب های روحی خانواده زندانیان کمک کنیم.

رئیس سازمان زندان ها تصریح کرد: یکی از پیامدهای حبس های طولانی مدت این است که رابطه عاطفی میان فرد زندانی و خانواده اش کاهش پیدا می کند که منجر به بروز طلاق و یا مشکلات خانوادگی می شود که ما تلاش می کنیم با ارائه راهکارهای کاهش جمعیت کیفری این فاصله های عاطفی را  از بین ببریم.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز : اولویت اصلی ما توانمندسازی و حرفه آموزی به خانواده زندانیان است.

مهران منتظر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا  و سیما‏ افزود: برنامه حمایت خانواده زندانیان در سال ۹۶ برگرفته از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه اشتغال و تولید است.

وی گفت: تلاش می کنیم خانواده زندانیان توانمند شوند و بتوانند امور معیشتی خود را تامین کنند.

مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان تصریح کرد: درحال حاضر آموزش های حرفه ای به خانواده زندانیان ارایه می شود و پس از آموزش و اخذ مجوز به اماکن کاریابی معرفی می شوند ضمن اینکه هر خانواده ای که موفق به ارایه تولیدات خانگی شود مبلغی به صورت ماهانه به آنها پرداخت می شود.

وی با اشاره به غرفه تولیدات خانواده زندانیان در ایام ماه رمضان افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ خانواده تولیدات خود را در این غرفه ها عرضه می کنند که با استقبال خوبی هم مواجه شده است.