پول درآوردن در خانه با ساده‌ترین روش‌ها(انجمن حمایت زندانیان مرکز)

جام جم سرا:‌ تایوانی‌ها یک شعار اقتصادی جالب دارند: «هر خانه یک کارخانه و هر کارخانه یک خانه!» این شعار اولین‌بار با هدف توسعه کسب ‌وکارهای کوچک خانگی طراحی شد. آنها گام اول کسب ‌وکارهای کوچک ‌شان را با فرآوری ساده محصولات برداشتند. کارهایی مثل تولید مربا یا تهیه غذاهای خانگی و… . این مدل ساده و کاربردی می‌تواند برای خیلی از ما به ‌عنوان یک کسب ‌وکار خانگی یا حتی شغل دوم درآمدزا باشد.
در سال‌های اخیر با افزایش مشغله و گرفتاری خانواده‌ها، بسیاری از آنها استفاده از محصولات فرآوری شده را ترجیح می‌دهند. به‌عنوان مثال در حال حاضر کمتر خانواده‌ای تمایل دارد، قند مصرفی خود را به صورت کله‌قند خریداری کرده و در خانه خرد کند یا خرید سبزیجات خرد یا خشک شده رواج زیادی پیدا کرده است. همین موضوع فرصت‌های شغلی مناسبی ایجاد می‌کند.
چقدر برای خرید تجهیزات هزینه کنیم؟
برای راه‌اندازی این کسب ‌وکارها نیاز به خریداری تعدادی ماشین‌آلات کوچک خانگی دارید که حداکثر ١٢متر فضا اشغال می‌کنند. در این بخش میزان کارایی هر دستگاه کوچک خانگی و میانگین قیمت آن را برایتان می‌آوریم: دستگاه‌های مختلفی برای خردکردن قند وجود دارد که براساس توان تولیدشان قیمت‌گذاری می‌شوند. توان تولید دستگاه معمولا با میزان تولید در ساعت سنجیده می‌شود. دستگاه‌های کوچک خانگی معمولا ٢٠٠ کیلوگرم در ساعت قند خرد می‌کنند. اندازه دستگاه حدودا ٢ در ٣ متر است و حداقل قیمت دستگاه‌های کوچک بین ٢ تا ٥‌میلیون تومان است.
ضایعات را هم بفروشید!
دستگاه‌های قند خردکن به‌طور میانگین از یک‌تن قند ٨٨٠کیلوگرم قند خرد شده به شما تحویل می‌دهند و بقیه این میزان به‌ صورت خاک ‌قند از دستگاه خارج می‌شود، البته خاک ‌قند تولید شده را به راحتی می‌توانید به قنادی‌ها بفروشید.
اقتصادی بسته‌بندی کنید
برای بسته‌بندی محصولات تولیدشده باید به فروشندگان مواد پلاستیکی مراجعه کنید. با ٢٠٠ تا ٢٥٠‌هزار تومان می‌توانید نایلون مورد نیاز برای بسته ‌بندی حدود ١٠تن را خریداری کنید. بسته‌های شما می‌توانند یک تا ١٠ کیلوگرمی و حتی کمتر باشند. میزان حجم بسته‌بندی‌تان را باید به صورت اقتصادی برنامه‌ریزی کنید. برای شما مثال می‌آوریم.
در حال حاضر هر بسته ٤٠٠گرمی قند خردشده در سوپرمارکت‌ها تقریبا ٣٨٠٠تومان قیمت دارد. این قیمت برای بهترین کیفیت بسته‌بندی است. اما اگر شما سود ١٠٠تومانی برای هر کیلوگرم قند برای خودتان در نظر بگیرید و تقریبا معادل این سود را به عامل توزیع یا سوپرمارکت‌ها بپردازید در نهایت قیمت یک بسته یک کیلوگرمی قند خردشده توسط شما حدود ٣١٠٠ تا ٣٢٠٠ تومان می‌شود.
با این حساب مشتریان زیادی ترجیح می‌دهند بیشتر از دو برابر بسته‌های ٤٠٠گرمی قند بخرند اما برای بسته‌بندی شیک‌تر آن همه پول ندهند. پس بسته‌های کوچکتر و ارزان‌تر می‌تواند تعداد مشتریان زیادتری برایتان دست و پا کند.
سودتان را حساب کنید
در حال حاضر هر کیلوگرم قند در کارخانه بین ٢١٠٠ تا ٢٥٠٠تومان قیمت دارد. برای تهیه یک تن قند تقریبا به ٢‌میلیون و ٥٠٠‌هزار تومان نیاز دارید. اگر میزان ضایعات یک تن را از این مبلغ کم کنیم هر کیلوگرم قند خردشده برای خودتان حدود ٢٨٥٠تومان تمام می‌شود. با توجه به فضای رقابتی موجود در بازار ١٠٠تومان سود برای هر کیلوگرم قند خردشده، سود مناسبی برایتان به حساب می‌آید.
با این حساب اگر شما ٥ساعت در روز وقت بگذارید و یک‌تن قند را خرد و بسته ‌بندی کنید سود هر ماه‌تان حدود ٢‌میلیون و ٦٥٠‌هزار تومان خواهد بود. با این دسته از محاسبات میزان سود و حساب و کتاب‌هایتان را انجام دهید.
چگونه بفروشیم؟
مهم‌ترین گزینه، مذاکره با سوپرمارکت‌های محله‌تان است. گزینه بعدی فروش اینترنتی است. با ایجاد صفحات شخصی می‌توانید برای فروش محصولات‌تان تبلیغ کنید یا می‌توانید با نصب چند آگهی در خیابان محل زندگی‌تان کالاهای تولیدی‌تان را به‌صورت مستقیم عرضه کنید. در آگهی‌تان قیمت عرضه به صورت مستقیم را محور تبلیغ‌تان قرار دهید تا هم‌ محله‌ای‌هایتان ترغیب شوند به جای خرید از واسطه‌ها به صورت مستقیم از شما خرید کنند.
گزینه بعدی مراجعه به مراکزی است که می‌دانید مصرف‌کننده عمده هستند. مثلا برای قند، کافی‌شاپ‌ها، سفره‌سراها یا پاتوق‌های تفریحی که در محله‌تان وجود دارد و برای سبزی خرد‌شده، رستوران‌ها، غذاخوری‌ها، ساندویچی‌ها، مهد های کودک و مدارسی که به بچه‌ها یک وعده غذا ارایه می‌دهند.
روزنامه شهروند

راز موفقیت کسب و کارهای کوچک

تمام آن هایی که پولدار شده اند از روز اول این همه سرمایه نداشتند و با استفاده از ذهن اقتصادی خود پول زیادی به دست آورده اند.

بعضی کارها هستند که حتی بدون سرمایه اولیه می شود انجام شان داد. اما لازمه آن تحقیق کردن، وقت گذاشتن و مهم تر از آن عجول نبودن است. پس نگران نباشید، کمی وقت بگذارید و فرصت های شغلی منطقه زندگی خود را بشناسید. به دنبال نیازهای منطقه بگردید. برای این کار باید مدتی در محل زندگی تان بچرخید و درد دل های کسبه و مشتریان را بشنوید.

مطمئن باشید این روزها همه به دنبال یک گوش شنوا می گردند، ایده های شما از همین درد دل ها بیرون می آیند . ما هم از همین درد دل ها و تجربه هایی که از کارشناسان و استادان فن پرسیدیم به نتایج جالبی دست پیدا کردیم. شاید از نظر شما ۳۵ میلیون تومان، پولزیادی برای سرمایهگذاری کردن نباشد. اما باور کنید به جای این که با این پولو به اضافه پول وامی که از بانک مسکن می گیرید، بروید و دنبال خانه باشید، می توانید نهایت سودآوری را از این سرمایهبه ظاهر کم داشته باشید. ۳۰ میلیون تومان سرمایهزیادی است؛ به شرط این که قدرش را بدانید و در راه مناسبی سرمایهگذاری کنید.

ما برای شما پیشنهادهایی وجود دارد که هرچند صد درصد تضمین سود آوری را نمی دهند اما از آزمون و خطای دیگران با سربلندی بیرون آمده اند. در حقیقت آنچه در این مطلب می خواهیم بگوییم، حاصل تجربه کسانی است که با همین سرمایهشروع به کار کرده اند. به هر حال یادتان باشد که شما ۱۰۰ میلیون هم پولداشته باشید و بهترین شیوه سرمایهگذاری را هم بدانید، اگر دانش کافی آن کار و تجربه در آن زمینه را نداشته باشید، فرصت ها، محدودیت ها و رقبای آن بازار را نشناسید نه تنها سود نمی کنید، بلکه سرمایهاولیه خود را هم بر باد می دهید. در اینجا به یک نمونه از این پیشنهادات اشاره شده است .

مواد غذایی همیشه پرسود است

از آنجایی که خوراک از نیازهای اولیه هر انسانی است پس در هر شرایطی باید این نیاز برآورده شود. به خاطر همین نیاز ساده، این شغل و هر حرفه ای که با مواد غذایی در ارتباط است، همیشه بازار خودش را دارد و سود بالایی هم دارد. اشتباه نکنید، منظور ما این نیست که بروید و یک کارخانه مواد غذایی راه بیندازید، کمی بیشتر فکر کنید. شما می توانید به خدمات جانبی که کارخانه های مواد غذایی نیاز دارند هم فکر کنید و روی آن ها سرمایهگذاری کنید.

به طور مثال این روزها صنعت بسته بندی از خود مواد غذایی هم بیشتر اهمیت دارد و مردم بیشتر جذب بسته بندی های خاص و متفاوت می شوند. بهتر است به دنبال یک یا چند ایده خوب باشید و در یک کارگاه کوچک به بسته بندی با طراحی های مخصوص خودتان بپردازید. ایمان داشته باشید که اگر در این کار خلاقیت به خرج دهید در کمتر از یک سال فرد ثروتمندی می شوید. این روزها به راحتی می توان با استفاده از ظرفیت خالی کارخانه ها یا کارگاه هایی که پروانه بهداشت دارند، حبوبات و ادویه جاتی مثل فلفل، دارچین، زردچوبه و… را به صورت سفارشی تحویل گرفت و آن ها را با بسته بندی های خود و با برند خاص خودتان در بازار خاصی چون پادگان ها، دانشگاه ها، بیمارستان ها و… توزیع کرد.

البته ممکن است کارتان حسابی بگیرد و از یک کارخانه بزرگ، سفارش بسته بندی محصولات شان را بگیرید. هر گاه گذرتان به میدان راه آهن افتاد، حتما یک سری به مغازه های ظروف یک بار مصرف بزنید و سر صحبت را با مغازه داران این حرفه باز کنید. آنها تنها صنفی هستند که همیشه بازار خاص خودشان را دارند و نگران مشتری و ضرر کردن نیستند. به گفته آن ها در این حرفه سودآوری حتمی است به شرط این که بتوانید نبض بازار را در دست بگیرید.

یکی از کارهایی که میتوان با انجام دادن آن، پول مناسب و خوبی بدست آورد، بسته بندی مربا و ترشیجات است. ما میتوانیم با فروشگاه ها و رستوران ها و سالن های خاص مذاکره کرده و برای آنها مربا و ترشیجاتی که خودمان تولید کرده ایم را برای آنها بفرستیم. برای اینکار شما نیاز به سرمایه زیادی نداریم.

می توانیم مقدار کمی مربا یا ترشی درست کنیم و آنها را در ظرفهای بسیار شیک با طراحی زیبا، از قبیل ظرفهای یکبار مصرف، ظرفهای شیشه ای و یا حتی ظرف های سفالی قرار داده و به رستوران ها، فروشگاه ها و یا سالن های برگزاری مجالس عروسی رفته و به آنها یک نمونه رایگان بدهیم و به آنها بگوییم که می توانیم مربا یا ترشیجات مورد نظر شما را با هزینه بسیار کمتری به شما ارائه دهیم. با مراجعه به چند فروشگاه و رستوران، کار خود را شروع کرده و سفارش بگیریم و خدمات دهی به آنها را شروع کنیم.

این کار می تواند سود بسیار خوبی برایمان ایجاد کند. شک نکنید که ضرر نمی کنیم. تنها چیزی که لازم داریم، یک کیلو هویج، یک کیلو کلم، یک ظرف سرکه آماده که در تمام مغازه ها وجود دارد و مقداری ادویه. یک ظرف از مربا یا ترشیجات را به عنوان نمونه تقدیم کرده ایم و سفارش هایمان را تحویل می گیریم.

در صورتیکه که سفارش گرفتیم ، یک برچسب بسیار زیبا طراحی شده روی ظرف های مخصوص محصولاتمان می چسبانیم و به مشتری تحویل می دهیم.

حداکثر هزینه ای که به آن نیاز داریم کمتر از پنجاه هزار تومان است! پس همین امروز شروع کنید و مطمئن باشید که حداقل یک فروشگاه با ما تماس خواهد گرفت و به ما سفارش خواهد داد.

http://www.khorasannews.com

راه اندازی یک فست فود

شاید نتوان یک رابطه خطی بین موفقیت یک فست فود یا کافی شاپ با میزان سرمایه گذاری اولیه برقرار نمود. معمولا در انتخاب حجم سرمایه گذاری برای ورود به بازار ما با دو خطای محاسباتی روبرو هستیم که در اینجا ما به تشریح این دو خطا می پردازیم:
• تفکر ورود به بازار با سرمایه گذاری اولیه بالا:کسانی که با این روش وارد بازار می شوند اصولا انتظار کسب درآمدی متناسب با حجم سرمایه خود دارند که البته این امری بدیهی است. با توجه به اینکه اغلب، موارد سرمایه بر مشمول استهلاک می گردند و از آنجا که تعریف  مشخصی  از طول عمر تجهیزات و سایر آیتم ها در بازه زمانی تعیین گردیده است، گه گاه تمامی تلا ش ها صرف بازگرداندن سرمایه اولیه خواهد گشت.
• تفکر ورود به بازار با سرمایه گذاری پایین:سرمایه گذارانی که این روش را برای ورود به بازار انتخاب می کنند، به اولین
نکته ای که توجه می کنند کاهش ریسک سرمایه گذاری است. البته در این شرایط توان رقابت به شدت کاهش پیدا کرده و همچنین نمی توان از تمامی ظرفیت ها استفاده نموده،گه گاه در این نوع ورود به بازار، سرمایه اولیه دچار تلاطم های زیادی خواهد گشت.
اما به طور کلی شاید نتوان بهترین روش را با قاطعیت انتخاب نمود، زیرا استراتژی تعیین کننده حجم سرمایه گذاری اولیه است.گاهی باید با سرمایه بالا در شرایط خاص وارد بازار شد وگاهی عکس این موضوع صادق است.
اما در مجموع فست فود یا کافی شاپ های از هر دو روش مذکور دیده شده اند که به موفقیت چشمگیری دست یافته اند.
پیش بینی ها بر این است که در آینده نزدیک هر کدام از روشهای فوق بازار خاص خود را ایجاد کرده و به دو سبک متفاوت گرایش
پیدا کنند.
در این میان عواملی همچون نرخ تورم،شرایط بازار،دستمزد پرسنل و میزان حاشیه سود در نوع ورود به بازار بی تاثیر نخواهد بود.
شاید بحث مدیریت مالی در فست فود را مهمترین فاکتور در موفقیت این سیستم ها دانست. هر چند  با توجه به تغییرات شرایط اقتصادی مدیریت مالی در این مهم اهمیت شایان ذکری پیدا نموده است اما این حرفه همچنان یکی از سود آورترین کسب های جامعه می باشد.
قطعا با یک برنامه ریزی و تخصیص منابع صحیح و اتخاذ استراتژی مناسب موفقیت در این زمینه سهل و ممکن است.