کمک هزینه معیشت و پوشاک

تامین خوراک و ارزاق اولیه و پوشاک خانواده ، نخستین پله همراهی انجمن حمایت زندانیان برای آغاز روند حمایت از هر مددجو است.
سبدهای کالای اهدایی انجمن به خانواده ها شامل پوشاک و مواد پروتئینی، شوینده، غلّات و حبوبات می باشد که با توجه به نیازهای اولیه و ضروری این خانواده ها تهیه و با رعایت استانداردهای بهداشتی و غذایی سعی در پوشش تمامی ریزمغذی های مورد نیاز را دارد.
شما عزیزان می توانید بر اساس نیت خود ما را در این امر خطیر همراهی نمائید.

کمک هزینه تحصیل فرزندان

یکی از عوامل افت تحصیلي دانش آموزان بخصوص در مناطق کمتربرخوردار کشور وضعيت اقتصادي خانواده هاست. مسلماً خانواده اي كه از توانایی مادي کمی برخوردار است قادر نخواهد بود بسياري از امكانات و نيازهاي اساسي آموزشی و تحصيلي فرزندان خود را تأمين کند. اين ضعف مالي از لحاظ جسمي و رواني بر كودك تأثيری منفي خواهد داشت. نداشتن امكانات تحصيلي سبب مي شود به تدريج انگيزه تحصيلي دانش‌آموز پايين بیاید و این امر باعث دل زدگي او از درس و مشق و نهايتاً افت تحصیلی و ترك تحصيل او شود.

ما به عنوان شهروندان مسئولیت پذیر در جامعه چه کاری میتوانیم در این خصوص انجام دهیم؟

برای حمایت تحصیلی از دانش آموزان یا دانشجویان مستعد و نیازمند می‌توانید با واریز به حساب انجمن ما را در حمایت از این دانش آموزان یاری نمائید.

کمک هزینه مسکن

در این بخش سعی می شود از خانواده ها و مددجویانی که در تأمین مسکن دچار مشکلاتی شده اند حمایت شود و امکانات رفاهی لازم برای استفاده از یک مسکن مناسب در اختیار ایشان قرار داده شود. در این رابطه با توجه به مواردی که گزارش شده اقدامات مختلفی از پرداخت اجاره بها، وام یا کمک هزینه ودیعه منزل تا کمک به ترمیم سقف و دیوارها با کمک خیرین صورت گرفته است.

تجهیز منازل خانواده‏ ها از دیگر اقدامات این انجمن است. در همین راستا اقلامی همچون بخاری، یخچال، فرش و … به برخی از خانواده‏ های تحت پوشش اهدا شده است.

شما سروران گرانمایه می توانید ما را در این امر خیر یاری نمائید.

کمک هزینه درمان

يكي از مشكلات جدي‌ كه خانواده های نیازمند زندانیان بویژه فرزندان آنان و به خصوص در شهر تهران با آن مواجه هستند، تامين هزینه های درمان است. لذا علاوه بر هزینه های معیشت ، مسکن ، تحصیل و …. هزینه های سنگین درمان و گاها صعب العلاج  این خانواده ها را می آزارد.
شما عزیزان و خیرین ارجمند می توانید با واریز نذورات و هدایای خود به حساب انجمن حمایت زندانیان مرکز  ما را در حمایت بیشتر از این خانواده ها همراهی نمائید.

کمک هزینه اشتغال و توانمندسازی

براي پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي در خانواده های زندانیان لازم است زمينه اشتغال این خانواده های در معرض آسیب را را فراهم کرد.
ایجاد اشتغال برای خانواده های زندانیان که نان آور خود را برای مدتی در کنار خود ندارند از عوامل موثر و مهم پیشگیری از آسیب های آنان است.
ایجاد کارگاه های آموزش صنايع دستي برای خانواده زندانیان و تولید هنرها و صنایع دستی از قبیل ساخت گل های زینتی، گلدان، خیاطی، سفالگری و … می تواند وضعیت این خانواده ها را از بحران خارج کند. لذا کمک شما خیرین محترم در تامین هزینه های خرید مواد اولیه و ابزار کار این خانواده ها می تواند نجات بخش زندگی آنان باشد و زنان آبرومندی را که برای تامین هزینه های مسکن و معیشت خانواده خود تلاش می کنند امیدوار و جان دوباره بخشد.

کمک به برنامه های فرهنگی

اسم مشهدالرضا (ع) که می آید ، دلها پر می گشاید برای استشمام عطر حرم محبوب و عشقبازی با حضرت دوست. برای آن حس خوبی که قلب آدمی را به تسخیر خود در می آورد که هر رفته ای را دوباره به سوی خود می خواند ؛ مرغ دل چون پرنده ای بی قرار است که بی تابانه جهد کرده تا مشهد را به نجف و نجف را به کربلا وصل نماید .
وقتی قرعه به نام مادری می افتد که سالهاست بغضِ تنهایی گلویش را فشرده و آرزویش رفتن به خانه امام مهربانی هاست ، گریه امان بخش این دل دردمند می شود . راهی می شود به زیارت دوست ؛ از دور نگاهش بر گنبد مطلای معشوقش می افتد و مجنون وار به دور شمع سروری به تسبیح و طواف شرفیاب .

تصمیم داریم تا با مهر شما خوبان و همراهان و حامیان عزیز رویای فرزندان زندانیان نیازمند را به واقعیت تبدیل کنیم و مُهر زیارت را بر دفتر دلهایشان بزنیم و کاروان زیارت را به اماکن مقدس زیارتی روانه کنیم .
با امید این که خیّرین محترم با کمک به اجرای هرچه مطلوب تر این برنامه ها ، نگاه های مشتاق را اجابت نمایند ؛ انشاء الله .