برنامه ریزی انجمن حمایت زندانیان مرکز برای افزایش ۳۰ درصدی درآمدها در سال ۹۴

انجمن حمایت زندانیان مرکز بنا دارد به منظور حمایت های بیشتر از خانواده زندانیان، در سال آینده سطح درآمدهای خود را ۳۰ درصد افزایش دهد.
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، از سال گذشته مقرر شده بود بودجه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق بودجه سازمان زندان ها در اختیار انجمن های حمایت از خانواده زندانیان سراسر کشور قرار بگیرد، تا در کنار اقدامات این انجمن ها و نهادهای حمایتی مانند سازمان بهزیستی، شهرداری ها و کمیته امداد اما خمینی، حجم کمک ها به خانواده زندانیان افزایش و آسیب های متوجه آنها کاهش یابد.

اما در فروردین امسال عباس سنگانیان معاون حمایتی انجمن حمایت زندانیان مرکز در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، گفت: ابتدا قرار بود این بودجه ۱۵۰ میلیارد تومان باشد که نهایتا به ۱۰۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد اما با وجود پیگیری‌های سازمان زندان‌ها، تا پایان سال ۹۲ هیچ بخشی از این مبلغ محقق نشد.

در حالی که سنگانیان از عدم تحقق این وعده برای کمک به خانواده زندانیان خبر داده بود، ۵ خردادماه که به نام حمایت از خانواده زندانیان نامگذاری شده است، محسن نصیری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از وعده نوبخت سخنگوی دولت برای اختصاص ردیف بودجه ۵۰۰ میلیاردی حمایت از خانواده زندانیان خبر داد و گفت: درسال ۹۳ پیگیری‌های مستمری انجام شد تا ردیف بودجه درسال ۹۳ برای حمایت از خانواده زندانیان درنظر گرفته شود ولی این بودجه در سال ۹۳ حذف شد و آقای نوبخت سخنگوی دولت قول دادند که از ردیف کمکی که بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان است به خانواده زندانیان کمک شود.

سال ۹۳ نیز در حالی رو به پایان است که مانند سال گذشته، وعده ها برای حمایت های مالی از خانواده های زندانیان به طور کامل محقق نشده است و مدیران انجمن های حمایت زندانیان باید به فکر تأمین منابع مالی خود در سال آینده باشند. به همین منظور و از آنجایی که انجمن حمایت زندانیان مرکز مانند سایر انجمن های سراسر کشور، از بودجه مصوبی برخوردار نیست، محسن نصیری مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان مرکز، از افزایش ۳۰ درصدی درآمد این انجمن در سال آینده برای افزایش حجم حمایت های مالی از این خانواده ها خبر داد.

به گزارش تسنیم این در حالی است که محسن نصیری سال گذشته نیز این هشدار را داده بود که براساس برآوردهای سازمان زندان ها، متاسفانه در ۲ سال اخیر تعدادی از ورودی‌های زندان‌ها متعلق به اقوام درجه یک برخی از زندانیان است که در حال تحمل کیفر هستند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *