تقدیر از ۱۸۰ محصل موفق خانواده زندانیان

تقدیر از ۱۸۰ محصل موفق خانواده زندانیان

منتظر: از بین ۱۲۰۰ دانش آموز تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده زندانیان، ۲۱۸ دانش‌آموز موفق به کسب رتبه در رشته های مختلف شدند و امروز از ۱۸۰ نفر از دانش آموزان و دانشجویان موفق تقدیر شد.

مهران منتظر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: سال گذشته با شروع سال تحصیلی جدید،​ فرزندان خانواده های مددجویان زندان ها را که از تحصیل باز مانده بودند شناسایی کردیم و به مراکز آموزشی برگرداندیم.
وی گفت: ما به دانش آموزان و دانشجویان این خانواده ها که رتبه تحصیلی بالای تحصیلی داشتند، ماهانه مبلغی را به عنوان کمک‌های آموزشی پرداخت کردیم؛ البته به این بسنده نکردیم و اطلاعیه‌ای به خانواده‌ها دادیم تا هر کدام از آنها که فرزندانشان رتبه بالای تحصیلی را کسب کرده است بیاید و جایزه ویژه‌اش را دریافت کند.
منتظر افزود: از بین ۱۲۰۰ نفر، ۲۱۸ نفر از دانش‌آموزان خانواده‌های زندانیان در رشته‌های مختلف رتبه کسب کردند و از آنها دعوت کردیم تا هم دوره‌های مهارت اخلاقی را ببینند و هم تشویق شوند و هدایایشان را دریافت کنند، البته از این تعداد برخی از دانش‌آموزان که ابتدایی بودند نمی‌توانستند در مراسم حضور یابند و به طور کلی درمراسم امروز از ۱۸۰ نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان تقدیر شد.
وی درباره برنامه‌های انجمن حمایت زندانیان مرکز در سال جاری ادامه داد: استمرار کمک به خانواده ها در حوزه های معنوی و مادی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توجه به فرزندان و تشکیل سابقه برای فرزندان زندانیان که امکان تحصیل دارند، از اولویت های کاری ماست.
منتظر همچنین با اشاره به تلاش انجمن حمایت خانواده زندانیان برای آزادی برخی زندانیان افزود: بعد از ۱۵ فروردین امسال با همکاری و همدلی خیران این انجمن،​ ۱۴ زندانی واجد شرایط،​ آزاد شدند.
وی گفت: برای سال جدید اولویت ما آموزش و توانمندی سازی خانواده های زندانیان است که مهارتهای شغلی را کسب کنند و در صورتی که توان مالی انجمن اقتضا کند ابزار و ملزومات کار در خانه در اختیار آنها قرار می گیرد.