بازدید از منزل مرضیه

بازدید از منزل مرضیه

نام و نام خانوادگی:    مرضیه وضعیت سلامت: سالم
شغل: خانه دار نسبت:همسر تعداد فرزند:۴ فرزند محل تولد:تهران
میزان تحصیلات: فوق دیپلم حسابداری وضعیت مسکن: استیجاری نوع بیمه: سلامت بومی یا مهاجر:بومی

 

نوع سکونت:اپاتمان

 

متراژ و سن مسکن:۵۹ متر و ۸سال ساخت دسترسی به مراکز فرهنگی و بهداشتی:دارد میزان رهن :۸میلیون تومان

واجاره:۵۵۰هزار تومان

تعداد اتاق خواب:فاقد اتاق خواب امکانات رفاهی:دارد آدرس و تلفن وتوضیحات:کیانشهر

سایر اطلاعات خانواده مددجو:

مدیریت خانواده:  متوسط درامد خانواده :یارانه
کیفیت تغذیه:ضعیف لباس اعضا: ضعیف
تفریح واوقات فراغت:ضعیف امنیت روانی، اجتماعی:ضعیف
ارتباط با بستگان : ضعیف تاریخچه مشکل در خانواده:۴ماه

اهم مسائل و مشکلات مطرح شده (متناسب با موضوع بازدید)

طی بازدید منزل صورت گرفته مشخص گردید مدت ۶ماه است که همسر وی در زندان است و وی بعد از زندانی شدن همسرش به خانه استیجاری مادر شوهر پناه اورده و با وجود ۳ فرزند نزد مادر شوهر زندگی می کند. پدر شوهر وی فوت شده است و مادر شوهر باتوجه به دارا بودن شصت سال سن کارهای خدماتی انجام می دهد و خرج خود و عروس و نوه هایش را فراهم می کند. مددجو دارای ۴ فرزند است  که سه فرزندش بیمار هستند و باید تحت درمان قرار بگیرند که به دلیل عدم استطاعت مالی وی امکان درمان وجود ندارد. فاطمه که سیزده ساله است در کودکی دچار شکستگی لگن شده  آن زمان تحت درمان قرار گرفته و در حال حاضر پا درد شدید دارد و پاهایش دچار فاصله شده است و باید تحت درمان قرار بگیرد.

فرزند سوم مددجو نیز دچار بیماری فابیسم است و بسیار کم خون و باید تحت درمان و رژیم غذایی خاص باشد که با توجه به عدم استطاعت مددجو این امکان وجود ندارد.

فرزند چهارم مددجو به اسم مازیار نیز از زمان به دنیا آمدن دچار بیماری قلبی است و به سختی نفس میکشد که باید اکو شود و تحت درمان قرار بگیرد که تا به امروز مددجو نتوانسته وی را دکتر ببرد و بسیار نگران وضعیت وی می باشد. پدر مددجو فوت شده و مادرش در خانه استیجاری در خزانه زندگی می کند و تحت پوشش کمیته امداد می باشند. مددجو وسایلی که داشته را فروخته و تنها با یک چمدان لباس خود و فرزندانش به خانه مادر شوهر پناه آورده است. مددجو از ابتدا نیز بابت یارانه ثبت نام نکرده است و یارانه نیز دریافت نمی کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *