خانواده اعظم

خانواده اعظم

 

نام و نام خانوادگی:     اعظم وضعیت سلامت: شکستگی زانوی پا
شغل: خانه دار نسبت:همسر تعداد فرزند: دو فرزند محل تولد:تهران
میزان تحصیلات:سیکل وضعیت مسکن:استیجاری نوع بیمه: فاقد بیمه بومی یا مهاجر:بومی

 

نوع سکونت: اپارتمان متراژ و سن مسکن: ۶۰متر و ۱۷سال ساخت دسترسی به مراکز فرهنگی و بهداشتی:دارد میزان رهن:۱۰میلیون تومانواجاره:۷۵۰هزار تومان
تعداد اتاق خواب: ۲ اتاق امکانات رفاهی:دارد آدرس و تلفن وتوضیحات:خاوران

 

مدیریت خانواده: متوسط درامد خانواده :یارانه و اشتغال خانم
کیفیت تغذیه: متوسط لباس اعضا: متوسط
تفریح واوقات فراغت: ضعیف امنیت روانی، اجتماعی: متوسط
ارتباط با بستگان: متوسط تاریخچه مشکل در خانواده:۶ماه

 نقاط قوت خانواده از منظر خدمت گیرنده (مددجو) و از خدمت دهنده ( مددکار)

طی بازدید منزل صورت گرفته از منزل مددجو مشخص گردید از زمانی که همسرش در زندان است وی به کار خیاطی در تولیدی مشغول بوده و خود منبع درامد ماهیانه ۵۰۰هزار تومان داشته که در حال حاضر مدت ۴۵ روز است که زانوی پای چپ وی شکسته و به دلیل جوش نخوردن نتوانسته کار شود و در منزل می باشد. مددجو دارای انگیزه بالایی برای کار و اشتغال بود. دارای دو فرزند محصل که هر دو علاقمند به تحصیل می باشند. مددجو یارانه اش را دریافت می کند.

اهم مسائل و مشکلات مطرح شده 

در بازدید منزل مددجو مشخص گردید وی از شهریور ماه در این خانه مستاجر می باشد. همسرش سه ماه است که در زندان می باشد. وی در طول این مدت با اشتغال خود کرایه خانه را پرداخت می کرده ولی در حال حاضر یک ماه می باشد که کرایه خانه اش عقب افتاده و صاحبخانه وی را تحت فشار قرار داده است. مددجو گفت که که به کمک حقوق خود و مقداری یارانه اجاره خانه را پرداخت می کرده زیرا صاحبخانه بسیار حساس می باشد.همسرش لوله کش ساختمان بوده و کار ثابت نداشته ولی در حد امرار معاش روزانه و کرایه خانه درامد ماهیانه داشته است. همسرش مصرف مواد شیشه نیز داشته است. پسرش دچار تشنج می باشد و تحت درمان است و روزانه قرص مصرف می کندو از زمانی که پدرش در زندان است بسیار گوشه گیر شده است و کمتر صحبت می کند.پدر و مادر همسرش در بستر بیماری هستند و توانایی کمک به وی را  ندارند. پدر خود مددجو نیز هفتاد ساله می باشد و خیاط است و چند دختر و پسر مجرد دارد و عیالوار و توانایی کمک به وی را ندارد. وسایل زندگی مددجو در حد متوسط و قدیمی بود ولی کمبودی از نظر وسایل نداشت.