تاکید رئیس سازمان زندان ها بر رفع کمبود اعتبارات بهداشتی زندانها

تاکید رئیس سازمان زندان ها بر رفع کمبود اعتبارات بهداشتی زندانها

در این نشست مشترک پس از بحث و بررسی و ارائه گزارش های مختلف مقرر گردید مراکز درمانی زندان ها با استفاده از تسهیلات ویژه وزارت بهداشت و درمان تجهیز و نوسازی شود.

همچنین تامین نیروی انسانی مورد نیاز با قرار دادن پزشکان شاغل در زندان ها در ردیف پزشکان خانواده  نیز از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این نشست بود.

دکتراصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در این نشست با تاکید بر ضرورت تامین سلامت افراد جامعه گفت : بحث سلامت مردم به عنوان پایه و اساس همه فعالیت ها در کشور است و اساسا توسعه کشور منوط به تامین سلامت مردم است.
وی با تقدیر از وزیر بهداشت و درمان بخاطر فعالیت های خدمت رسانی در سطح جامعه گفت: امروز جامعه پزشکی حاضر در زندان ها به صورت ایثارگونه کار می کنند چرا که با عشق و از خود گذشتگی به درمان بیمارهای زندانیان با کمترین توقع مشغول هستند.
دکترجهانگیر در ادامه با تاکید بر اینکه بخشی از زندانیان محصول کم کاری های نهادهای دیگر است، گفت: باید تلاش شود تا زمینه های بروز جرم در جامعه از بین برود؛ به عنوان مثال تولید اشتغال و از بین بردن بیکاری یکی از اقدامات اساسی است که باید همه نهادهای مسئول در خصوص آن تلاش کنند.
مشاور رئیس دستگاه قضا در خصوص نیازهای زندان ها در حوزه بهداشت و درمان گفت: امروز بهداشت و درمان زندان ها با کمبود منابع انسانی، اعتبارات و امکانات مواجه است که با توجه به ضرورت تامین سلامت زندانیان امیدواریم وزارت بهداشت و درمان و همچنین سایر نهادهای مسئول در این زمینه نقش خود را ایفا نمایند.
وزیر بهداشت و درمان نیز در این نشست با اشاره به سرانه بهداشت و درمان که از سوی دولت پرداخت می شود، گفت: متاسفانه در سیاست گذاری‌ها موضوع زندان فراموش شده و باید نهادهای مسئول بویژه بیمه ها سهم زندانیان را در ارتباط با سرانه بهداشت و درمان زندانیان فراهم نمایند.
دکترسید حسن هاشمی با اشاره به نیازهای درمانی زندانیان گفت : باید با نگاه ویژه به زندان ها فعالیت های تخصصی در این زمینه آغاز کنیم و با در نظر گرفتن زندان قزلحصار به عنوان پایلوت برای اجرای طرح های توسعه تمهیدات ویژه ای را به مرحله اجرا خواهیم گذاشت.
وزیر بهداشت و درمان با طرح موضوع بیمارستان تخصصی سازمان زندان ها گفت: می توانیم با اجرای این طرح و ایجاد تخصص های لازم، بورسیه برای تحصیلات در زمینه تخصص در بیماری های زندان ها ایجاد کنیم.
هاشمی با انتقاد از موسسه های بیمه گفت: موسسات بیمه در موضوع زندانیان که شهروندان این کشور هستند کم کاری می کنند و باید زمینه بیمه زندانیان تامین شود.

گفتنی است پیش از این نشست وزیر بهداشت و درمان به اتفاق هیات همراه از بخش های مختلف زندان قزلحصار بازدید نمودند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *