تامین بودجه ۲۵۰ میلیونی انجمن حمایت زندانیان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از تامین بودجه ۲۵۰ میلیون تومانی انجمن حمایت زندانیان خبر داد.

شهیندخت ملاوردی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه محمداسماعیل‌ سعیدی عضو‌ هیئت‌ رئیسه‌ کمیسیون‌ اجتماعی‌مجلس، با انتقاد از اجرا نشدن طرح‌ حمایتی توانمندی‌سازی خانواده‌ زندانیان از سوی دولت، گفته است این طرح در اختیار مشاور امور زنان‌‌ ریاست جمهوری همچنان بلاتکلیف است گفت: این گفته صحیح نیست.

وی افزود: اسفند سال گذشته تفاهمنامه ای میان مرکز امور زنان ریاست جمهوری و انجمن حمایت از زندانیان امضا شد که بر اساس آن ۲۵۰ میلیون تومان برای آموزش فنی حرفه ای خانواده های نیازمند زندانی اختصاص یابد. البته آن زمان بودجه نداشتیم و در آغاز سال جدید بودجه آن هم تامین شده است که بزودی اختصاص می یابد.

گفته های ملاوردی در حالی است که محسن نصیری مدیر انجمن حمایت از زندانیان در گفتگو با مهر، گفت: بودجه مورد نیاز ما ۵ میلیارد تومان است که ۲۵۰ میلیون تومان آن توسط مرکز زنان ریاست جمهوری تامین شده است.

وی افزود: ۱۰۰ هزار خانواده زندانی نیازمند داریم که ۳۲ هزار خانواده آنها تحت پوشش کمیته امداد و ۳ هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی و ۲۵ هزار خانواده نیز تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان هستند و الباقی بدون هیچ حمایتی با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *