جشن حمایت ویژه کمک به خانواده زندانیان مرکز با حضور خیرین و هنرمندان برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته خیرین تهرانی میهمان سفره افطاری انجمن حمایت زندانیان مرکز بودند تا با استماع گزارش عملکرد این انجمن در سال گذشته و نیازهای آنها برای حمایت از خانواده زندانیان کمک های نقدی خود را هدیه و هبه کنند.
مراسم ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه در محل سالن مراسمات اداره آب استان تهران در خیابان حجاب آغاز شد. حضور چهره های خوشنام و خیراندیش همچون اسدالله جولایی رئیس ستاد دیه کشور، مدیران برخی موسسات خیریه و اعضای هیئت مدیره انجمن، محمد پنجعلی از پیشکسوتان فوتبال کشور و برخی هنرمندان و بازیگران سینما و تلویزیون بازار خوش و بش مراسم را داغ کرده بود.
قبل از مراسم افطار بخشی از مستند «حیات خلوت» ساخته کاسه ساز کارگردان با تجربه کشورمان مدعوین را با مصائب خانواده زندانیان آشنا کرد. در این مستند خانواده زندانیان در مناطق محروم مشکلات و زندگی سختی که دارند را تشریح کرده و به تصویر کشیدند. مستند از خانواده ای می گفت که سرپرست خانواده زندانی بود اما ۴ دختر نوجوان باید بار زندگی را به دوش می کشیدند. از نگاه های غریب و غیراخلاقی به دختران خانواده تا اشک های زنی که باید نقش سرپرست را به تنهایی ایفا می کرد و مدعوینی که چشمانشان خیس می شد.
پس از پخش مستند سخنرانی معاون ارتباطات دفتر مقام معظم رهبری و محسن نصیری مدیرعامل انجمن از دیگر برنامه های این جشن بود که هر یک در سخنان خود به فراموشی جامعه نسبت به دستگیری از خانواده زندانیان تاکید کردند.
در این مراسم سردار محمد رویانیان مدیرعامل اسبق باشگاه پرسوپلیس، پژمان کرد محله سردبیر ماهنامه خانواده سبز، لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس و بازرس انجمن، نجفی توانا رئیس کانون وکلای مرکز، حسین طلا نماینده مجلس حضور داشتند که در انتهای برنامه حضور برادر شهید تهرانی مقدم موجب احترام و تقدیر مدعوین قرار گرفت.
پس از صرف افطار و نماز مراسم گلریزان آغاز شد و خیرین با پر کردن فرم های ویژه کمک خیرین کمک های خود را اهدا کردند.
بخشی از کمک ۲۰۰ میلیاردی خیرین در جشن گلریزان حمایت از خانواده زندانیان
• رئیس سازمان زندانهای کشور: ۲۰ میلیون تومان
• رئیس هیئت مدیره بنیاد تعاون زندانیان: ۳۰ میلیون تومان
• رئیس اتحادیه آرایشگران تهران: ۵ میلون تومان
• یک کارمند اداری: ۳۰۰ هزار تومان
• یک خیری ناشناس: ۲ سکه ربع بهار آزادی
• پنجعلی از پیشکسوتان فوتبال: ۵ میلیون تومان
• خبرنگار خبرگزاری مهر: ۵۰۰ هزار تومان
• یک قاضی بازنشسته: ۴ میلیون تومان
• کانون وکلای مرکز: ۵۰۰ هزار تومان
• حسن بیادی عضو سابق شورای شهر تهران: ۲ میلیو تومان
• کمک سایر خیرین از طریق دستگاه کارت خوان مستقر در سالن ۱۵۰ میلیون تومان
به گزارش خبرنگار مهر، این جشن گلریزان در حالی برگزار شد که بر اساس آمارها ۱۰۰ هزار خانواده زندانی نیازمند در کشور داریم که تنها ۶۰ هزار خانواده تحت حمایت سازمانهای حمایتی اعم از کمیته امداد امام خمینی (ره) و انجمن حمایت هستند. گفته های مسئولان انجمن حمایت از خانواده زندانیان خبر از عدم حمایت کمک های دولتی به این انجمن می دهد.
نصیری رئیس این انجمن می گوید: تنها با کمک خیرین این انجمن فعالیت می کند و می خواهیم که فرهنگ حمایت و کمک به خانواده های زندانی بدون نگاه به جرم سرپرست خانوار در کشور نهادینه شود.