دستگیری از خانواده‌های زندانیان مهمترین اولویت است/ کمک ۵ میلیاردی خیرین به انجمن حمایت

دستگیری از خانواده‌های زندانیان مهمترین اولویت است/ کمک ۵ میلیاردی خیرین به انجمن حمایت

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی میزان، محسن نصیری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز در همایش «احسان وعاطفه ها» که سه شنبه شب با حضور خیرین، هنرمندان و ورزشکاران در سالن همایش‌های برج میلاد با هدف کمک به خانواده های نیازمند زندانیان برگزار شد اظهار کرد: دستگیری از قشر آسیب پذیر جامعه در واقع خانواده‌های نیازمند زندانیان مهم ترین اولویت است که امیدواریم با تشکیل مجمع خیرین از نیک اندیشان و حامیان به نحو احسن بهره ببریم.
وی افزود: خانواده‌های زندانیان تقصیر و گناهی ندارند، اگرچه سرپرست خانواده عمدا یا سهوا دچار بزه یا جرمی شده و به‌واسطه ارتکاب جرم و بزه طبق قانون به زندان محکوم شده است اما نباید به دلیل فقدان و نبود سرپرست، خانواده‌ها به صورت مضاعف مجازات شوند.
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز همچنین بیان کرد: خانواده‌های زندانیان به لحاظ نبود نان آورخانواده دچار مشکلات عدیده ای چه از حیث فرهنگی و چه از حیث مادی هستند که از خیرین می‌خواهیم با تشکیل مجمع خیرین یاری گر خانواده های زندانیان نیازمند باشیم.
نصیری حمایت افراد خیر و نوع‌دوست از خانواده‎های زندانیان نیازمند را ره‌توشه‎ای برای آخرت آنها و اقدامی نوع‎دوستانه و خداپسندانه دانست و افزود: نگرش منفی افراد خیر به خانواده‎های زندانیان یکی از موانع انجمن ها در جلب حمایت‎های بیشتر برای آنها است.
وی ادامه داد: واقفین و خیرین باید توجه ویژه ای به دستگیری از خانواده های زندانیان نیازمند داشته باشند و همواره آنان را برای حمایت از خانواده های زندانیان به عنوان قشر آسیب پذیرجامعه و نیازمند ترغیب کنیم.
وی ضمن تقدیر از کمک‌‌های هنرمندان در دستگیری از خانواده‌های زندانیان بیان کرد: هنرمندان خوب کشورمان با اکران دو فیلم و جمع آوری یک میلیارد تومان، زمینه آزادی ۶ زندانی محکوم به قصاص نفس را فراهم آوردند.
نصیری از خیرین به عنوان سفیران و حامیان انجمن حمایت نام برد و گفت: از ظرفیت خیرین و حامیان برای حمایت از قشر آسیب پذیر جامعه استفاده می‌کنیم.
گفتنی است دراین همایش هنرمندانی همچون ابوالفضل پورعرب، نسرین مقانلو، سحر قریشی، الهام چرخنده، قائدی نیا و غیره حضور داشتند و با کمک‌های خود به یاری خانواده‌های زندانیان شتافتند. همچنین دریک اقدام انسان دوستانه دکتر علیرضا معظمی نیا و هستی معظمی نیا و روحی و غیره مبلغ ۵۲۰ میلیون تومان به انجمن حمایت زندانیان کمک کردند.
درادامه آقای روحی خیر نیک اندیش ساخت ۱۵۰ سوئیت در ندامتگاه شهرری را متعهد شد.

IMG_8153